Sveriges Kommunikatörer

Stärk ditt arbete med mångfald och inkludering

Vi på Sveriges Kommunikatörer är glada att kunna erbjuda Make Equals digitala utbildningar inom mångfald och inkludering. Här hittar du verktyg för att främja inkludering på arbetsplatsen – allt via en länk längre ner på sidan.

Genom vårt samarbete kan vi erbjuda dig en enkel väg till utbildningar som ger konkreta verktyg för att främja inkludering på arbetsplatsen. Vi har samlat information och länkar till utbildningarna här nedan, så att du kan ta del av deras expertis och utvecklas inom viktiga områden som jämlikhet och mångfald.

Make Equal är en ledande aktör inom lösningsfokuserad jämlikhetskompetens och har utbildat över 90 000 personer i frågor om jämlikhet, mångfald och inkludering. Deras digitala utbildningar är anpassade för att passa både chefer och medarbetare, och kan genomföras individuellt, i egen takt, när det passar er bäst.

Utbildningarna är praktiska och lösningsfokuserade, med fokus på att ge konkreta verktyg och insikter för att skapa en mer inkluderande arbetsplats. De är också i linje med aktuella lagkrav och erbjuder diplom vid genomförd utbildning.

Här kan du ta del av utbildningarna, läsa mer om innehållet och boka.

Vill du veta mer om ett upplägg just för er verksamhet? Kontakta mig gärna!

EvaHanna Wittrin, Chief learning officer (CLO)

Email:
evahanna.wittrin@svkom.se
Telefon:
0722871871

Behöver ni kompetensutveckling till hela teamet? Då är du välkommen att höra av dig till mig för att se om ett skräddarsytt upplägg kan vara ett bra alternativ för er!

Sveriges Kommunikatörer är ett auktoriserat utbildningsföretag!

Sveriges Kommunikatörer är medlemmar i Utbildningsföretagen och har ett kvalitetssystem som granskats och godkänts i enlighet med organisationens kriterier för kvalitetsauktorisation.
Läs mer om auktoriseringen