Cyberangrepp, interna kriser och ett snabbt växande medialt tryck. När något oväntat händer hamnar kommunikationen snabbt i centrum och då gäller det att vara förberedd.
Den 25 september träffas vi på Elite Hotell Luleå för en förmiddag om kriskommunikation i praktiken.
Vi får ta del av verkliga erfarenheter från Norrmejerier, Luleå Energi och Norrbottens-Kuriren. Perspektiv på hur en intern kris kan hanteras och medias syn på vad som fungerar och inte fungerar när krisen kommer.
Det blir en förmiddag fylld av konkreta exempel, erfarenhetsutbyte och samtal med andra kommunikatörer. Förhoppningsvis går vi därifrån lite bättre rustade för den dag det oväntade händer.
Ett stort tack till Elite Hotels of Sweden AB i Luleå för fint samarbete och för att ni välkomnar oss denna förmiddag 🧡🌟
Plats: Elite Hotell Luleå
Tid: 08.30–11.30
Datum: 25 september
Hoppas vi ses!
Programgruppen Norrbotten
